Valevikaar Sankt Maik

16+
Valevikaar Sankt Maik

Kokkuvõte

Pettur Maik Schäfer vahetab vahi alt pääseda püüdes oma võltsdirigendiülikonna ehtsa soutane vastu ja satub Läuterbergi katoliku kogudusse. Vicar Sanmani asemel osaleb Maik koguduseliikmete saatuses ja käekäigus ning tegeleb nende probleemidega omal ebatavalisel viisil. Samal ajal peab ta aitama oma venda, kes on Berliinis kinni kukkunud narkotehingu ja 50 000-eurose võlaga kohaliku gangsterbossi ees. Et talle tagasi maksta, kavatseb Maik oma kätesse panna kihelkonna hinnalise, kuid hästi hoitud monstransa. Peale selle hakkab kooriõpetaja ja politseinik Eva Hellwarth uue vikaari vastu huvi tundma – ehkki hoopis teisiti, kui ta lootis.

Episoodid

 • 1

  Vend vennale

  +

  Pärast Maiki vahistamist tuleb talle vanglasse ootamatu külastaja. Katja Marusic, vana tuttav Berliinist, kasutab oma kontakte, et ta trellide tagant päästa. Ent Katjal on oma motiivid: ta soovib luua Läuterbergis narkoimpeeriumi ja sunnib Maiki enda püha ametit linnas ära kasutama. Lara kuuleb, kuidas Katja Maikile enda plaane seletab. Kas Maik suudab päästa Lara Katja küüsist ja aidata väiksel tüdrukul laulda enda esimesel armulaual? Ei tasu unustada ka Emanueli, uus kaplan topib pidevalt nina teiste asjadesse ja võib jalgu jääda...

 • 2

  Saagu valgus!

  +

  Fritz, kohalik tuletõrjuja, on armunud, kuid Maik avastab tema värske kallima Zoe varjatud tegeliku identiteedi! Kevin proovib jäädavalt Simonega lähedasemaks saada, kuid tulemuseks on piinlike olukordade jada. Maik ja Eva lähevad vaidlusküsimusega Katja juurde, kuid Maiki ja Katja ühine minevik ähvardab ohtlike tagajärgedega.

 • 3

  Kohutavalt kena perekond

  +

  Maik tutvub vanadekodu külastades Kurdiga. Kurt ei talu elu hooldekodus ja nõuab, et Maik viiks ta tagasi tema farmi, end Kurdi pojad saatsid isa põhjusega vanadekodusse. Maik ja Eva peavad kindlasti Katja ja tema varustaja kokkusaamist pealt kuulama, ent ei jõua üksmeelele, kuidas seda teha. Kuigi Kevin on rõõmus Uwe saabumise üle, on Maik ta isa suhtes ettevaatlik.

 • 4

  007 on tagasi tööpostil

  +

  Samal ajal, kui Katja käsilased hoiavad linnal silma peal, korraldab Maik heategevusjooksu, et Eva nende nina alt minema smugeldada. Noor Erik soovib meeleheitlikult ja vaatamata mureliku isa soovidele jooksust osa võtta. Erikut ei peata miski: ta jookseb ravimatult haige ema päästmiseks. Uwe avastab Maiki peidetud narkootikumid ja suurendab survet.

 • 5

  Ainus korralik mees selles kirikus

  +

  Leerilaager on peaaegu käes ja Maik kasutab võimalust, et narkootikumide pakkimist edasi lükata. Laagris teeb Emanueli tüütu vennatütar Julia kõikide elu keeruliseks. Ainult Maik taipab, mis peitub Julia karmi fassaadi taga. Maik tunnistab Evale, et Uwe on ta isa. Samal ajal suudab Uwe vennad Maiki ja Kevini lahus hoida.

 • 6

  Arst, keda naised usaldavad!

  +

  Kui vihane ekskallim tuleb dr Sven Keiserile külla, hakkab arst kahtlema enda terves mõistuses: ta ei tunne seda inimest! Sven ajab enda teisiku jälgi ja paljastab šokeeriva perekonnasaladuse. Maik ja Eva peatavad Katja saadetise ja leiavad ta narkomüügiraha. Pärast seda, kui Maik pealtnäha Simone enda vastu pöörab, hülgab Kevin viimaks venna Uwe kasuks.

 • 7

  Ime pole lahendus

  +

  Kui Thomas tuleb purjuspäi pojale järele, satub Maik vihma käest räästa alla. Kirikus toimunud ime annab Thomasele jõudu alkoholismist jagu saamiseks. Ime tõmbab aga liiga palju tähelepanu ning on oht, et Maiki kirikusse peidetud kokaiin leitakse üles! Eva ja Maik plaanivad bluffida, lootuses et Katja juhib nad peidetud raha juurde. Uwe näitab Kevinile enda tõelist palet ja Schäferid on sunnitud enda deemonitega silmitsi seisma.

 • 8

  Aamen, vana sõber!

  +

  On ülestõusmispühad. Maikil on kaks tundi aega, et saada kokku viis miljonit eurot, kui Katja Kevini pantvangi võtab ja oma puuduvat raha tagasi nõuab. Maik, Eva ja Maria mõtlevad välja plaani, kuidas Kevin päästa ja Katja nurka suruda. Maiki ja Katja viimase vastasseisu jaoks vajab Maik kõiki enda oskusi ja Läuterbergi inimeste abi. Kätte on jõudnud hüvastijätutund.