Donali kodused retseptid

16+
Donali kodused retseptid

Kokkuvõte

Nagu paljudel meist, on ka Donali elus juhtunud ootamatusi. Kuna kantseldada tuleb kaht väikelast ja kolida tagasi kodumaale, siis võib öelda, et Skehanite peres pole kunagi igav! Donal leiab tihtipeale lohutust köögis askeldamisest. Pärast Iirimaale naasmist ja taas pere lähedale elama kolimist tunnistab Donal, kui vajalikud on koduköögi olulisimad retseptid – need klassikalised road, mida ta mugavuse ja turvatunde loomiseks aeg-ajalt valmistab.
„Donali koduköök“ on sari, mis ülistab just neid hetki ning pakub retsepte, mis võimaldavad teil hallata elu ettearvamatusi ja kohatist hullumeelsust ning peale selle valmistada õhtusöök, mis maitseb kõigile. Igapäevaste lemmikroogade valmistamise juures on olulisimad nüansid retseptid, millel on vähe koostisosasid, toidud, mis ei tekita mustade nõude hunnikut, ning nipid aja kokku hoidmiseks, mille abil suurepärased maitsed lauale tuua.
Lihtne maitsev toit, mis sobib nii tegusateks päevadeks kui ka laiskadeks nädalavahetusteks. Ühepannitoidud, mis ei tekita suurel hulgal musti nõusid, ja maiustused erilisteks puhkudeks või lihtsalt tuju ajel valmistamiseks.

Episoodid

Hooaeg 1
 • 1

  Võta aeg maha

  +

  Mõned päevad on ette nähtud lõõgastumiseks. Kuigi sellised päevad on haruldased, armastab Donal need köögis veeta. Nende retseptidega ülistatakse klassikalisi toite, mida süües Donal üles kasvas, ja antakse neile võimalus särada – suurepärane veiselihalasanje, krõbe kanavõileib ja magustoiduks maitsev soolakaramelli-õunakook.

 • 2

  Nädalavahetuse pidusöök

  +

  Donalile meeldib veeta pikad ning laisad lõuna- ja õhtusöögid koos pere ja sõpradega. Retseptid, mis on pühaks peetavateks puhkepäevadeks pisut vähenõudlikumad ja erilisemad. Siinsed road on ideaalsed nädalavahetuse pidusöögi korraldamiseks ja annavad võimaluse toite teistega jagada. Koreast inspireeritud burgerisaiad, rohkete köögiviljadega seenelasanje ja juusturohke polentapuder väikeste ribidega – see on nädalavahetuse ülim pidusöök! Magustoiduks sidrunilikööri-polentakook, mis maitseb kõigile.

 • 3

  Kiiresti valmiv ja hõrgutav

  +

  Kui teil on seljataga pikk tööpäev, tekib tunne, et ei ole motivatsiooni valmistada midagi põnevat. Paljud valmistavad siis mõne kätteõpitud roa, kuid lõpptulemus jääb tihtipeale kesiseks. Kiired tööpäevad nõuavad kiiresti valmivaid roogi, milles ei tehta maitseomadustes järeleandmisi. Maitsvad road, mis on hõrgud ja kiiresti valmivad ning mida on hea valmistada pärast tööpäeva.

 • 4

  Põhjuse tähistamiseks leiab alati

  +

  Viimase aasta jooksul pingutas Donal, et tähistada väikseid võite, olgu selleks siis näiteks Noah’ lasteaiast saadud head hinded või mõni kaua plaanitud ettevõtmine, mis sai lõpuks ära tehtud. Nonparellidega tort neljapäeval – miks mitte?! Lihalõik friikartulitega vihmaseks teisipäevaks – teeme ära!

 • 5

  Parimatest parimad toidud

  +

  Need retseptid on Donali toiduvalmistamise meistriklass. Neid võiks ta valmistada kasvõi suletud silmadega, kuid need ei ole siiski oma võlu kaotanud. Ta täiustas ja uuris neid retsepte, kuni need muutusid täiuslikuks. Peekoni- ja kapsapasta üllatab heade maitseomadustega – kui ei proovi, siis ei saagi teada, kui maitsev see võib olla.

 • 6

  Pühapäevaõhtune mugavus

  +

  Pühapäevane tuimus võib olla raske, olenemata sellest, kas oli kurnav nädalavahetus või te pole kindel, mida eelseisev nädal kaasa toob. Need retseptid on ülimad lohutuseined just sellisteks õhtuteks. Mõelge suurtele hautiseportsudele, mida saab süüa diivanil, samal ajal filmi vaadates, lohutavale leivakoorikutega tomatisupile, magusale riisikrõbuskile ja maitsekale pastale lihapallidega, millest paremat ei ole.

 • 7

  Argipäevane raputus

  +

  Paljudel meist on oma retseptid, mille juurde naaseme nädalast nädalasse ja mida võime valmistada kasvõi kinnisilmi. Donal soovib teid lahti argipäevasest rutiinist raputada ja pakkuda inspireerivaid õhtusöögiideid. Kolm kiiret ja lihtsat kesknädala õhtusööki ja magus küpsetis, mis rõõmustavad teie pere maitsemeeli. Loodud selleks, et viia teid eemale argipäevasest toiduvalmistamise rutiinist ja muuta toidukorrad põnevusttekitavaks.

 • 8

  Pikk nädalavahetus

  +

  Retseptide kogu, mis pakub maitseid kogu nädalavahetuseks. Alates hilise hommikusöögi ideedest kuni laupäevaste ja pühapäevaste õhtusöökideni ja alatise rahva lemmiku, rõõmustava ameerika laimipirukani, mis on nädalavahetuse ülim nauding.

 • 9

  Innukas toiduvalmistamine

  +

  Donal usub siiralt, et me sööme selleks, et elada. Kahe väikese lapsega on raske igal õhtul köögis peremees olla, eriti kui käes on nädalalõpp ja energiatase on hakanud langema. On väga oluline osata serveerida head toitu kiiresti, minimaalsete sekeldustega ja innukalt. Niisiis pakkus ta välja neli retsepti, mis valmivad kiiresti ja aitavad jagu saada kesknädala tuimusest. Valmista neid roogi innukalt!

 • 10

  Traditsioonilised jõulud perega

  +

  Igal aastal istub Donal maha, et koostada oma pere jõulumenüü, püüdes samas valmistada midagi uudset ja väljakutseid pakkuvat. Seda kuni jõuludeni, mil ta otsustas valmistada oma pere lemmikroogasid, mida kõik armastasid. Tulemuseks oli kõige aegade maitsvaim ja meeldejäävaim jõuluõhtusöök! Seda silmas pidades keskendub Donal nende traditsiooniliste lemmikute austamisele. Alates kaasahaaratavast jõuluhommikusöögist, mida on hea süüa kingipakkide avamisel, kuni ülimaitsva kõikide lisadega jõuluhane retseptini. Piduliku jõuluõhtusöögi lõpetab sensatsiooniline klaasnõus šokolaadi-tiramisu. See episood on täis näpunäiteid, sealhulgas koostisosade...