ELAVAD SURNUD, 7. HOOAEG ANDREW LINCOLN / RICK

ELAVAD SURNUD, 7. HOOAEG ANDREW LINCOLN / RICK

Mis paneb sind "Elavate surnute" seitsmendas hooajas kõige rohkem imestama?

Mind paneb imestama, et mul on saapad endiselt jalad.

Kas sul oli raske sel hooajal tagasi tulla, teades, kuhu asi pooleli jäi?

Ma ei saanud läbilugemiseni täielikult aru, kui raske see saab olema, ja siis ei jäänud muud üle, kui...Me peame seda tegema...Me peame selle episoodi tegema. Üks asi on lugeda käsikirja. Teine seda tegelikult teoks teha. See annab aimu tipust, kuhu ronima pead.

Millises filmimise etapis tundsid, nagu oleksid tagasi produtseerimise juures?

Tundsin seda enam-vähem esimesel päeval. Nii umbes kahekümne minuti jooksul, mul oli valus ja ma ütlesin: „Ahaa, see on tuttav, Tähendab, olen kodus." Samuti on nii just selle konkreetse episoodiga, kuna tegemist on otsese jätkuga. Tundub, nagu pausist ei ole mingit aega möödunud. Kõik on väga, väga värske.

Mis on seitsmenda hooaja esilinastuse tulemust teades raskem osa selle juures?

Tegemist on parima teletööga kogu minu karjääri vältel, ent samuti on see raskeim, kuna tead, et tuleb hüvasti jätta. Nagu ütleb Johnny Cash ühes oma laulus: „Kõik, keda ma tunnen, lähevad lõpuks minema." See on omamoodi ainulaadne. See on üks osa põnevusest, et lugu niiviisi edasi areneb. See on see, mida ta definitsioonist lähtudes tegema peab. Jutustame lugu, ja lugu peab edasi liikuma.

Mida toob Negani tegelaskuju sarjale juurde?

Me oleme tegutsenud seitse aastat ja alles nüüd päästame valla sarja vahest kõige suurema kaabaka. Tegemist on väga põneva ja huvitava ajaga. Tundub, nagu me lõhuks kõik ära ja hakkaks otsast pihta.

Miks kujutab Negan endast suuremat ohtu kui kõik need, kellega Rick on pidanud minevikus silmitsi seisma?

Kuberneril oli palju rohkem saladusi. Sa ei teadnud kunagi, mida Kuberner ette võtab. Negan seevastu on väga aval. Ta on väga avatud kõigi inimestega, keda kohtab. Selles on oma võlu, ent samas ka hirmuäratav loogika.

Kas Rick on selleks ajaks oma kaaslast kohanud?

Kahtlemata on, muidugi. Kõik on muutunud. Lahinguväli on pöördumatult muutunud.

Mida toob Negani kujutamisse juurde Jeffrey Dean Morgan?

Jeffrey Dean Morgan on imeline. Ta jätab mulje, nagu oleks alati kohal olnud. Just nii lihtne on tema liitumine olnud. Samuti tunneb ta sellest kõigest lõbu, mis on niisuguse rolli juures võtmeelement. Asjast peab sulle jääma hea maik. Armastan temaga koos näitlemist. Ta on asjasse nii pühendunud ja teeb suurepäraseid valikuid.

Kuidas sa loodad, et publik end pärast seitsmenda hooaja avapauku tunneb?

Loodan, et nad tunnevad seda panust ja pühendumist, mida kõik – nii meeskond kui näitlejad – on sellesse tagasitulekuepisoodi andnud. See on silmnähtav.